Jmenuji se Helena Kolářová. Vystudovala jsem obor Pedagogika - psychologie na Filozofické fakultě Karlovy univerzity a ukončila jsem studia v roce 1978.

Po absolutoriu jsem pracovala jako klinická psycholožka, později jako asistentka na Jihočeské univerzitě, kde jsem učila psychologii, sociologii a filozofii. Pracovala jsem také jako psycholožka ve výchovném ústavu pro děti s výchovnými problémy a ve firmě CCSystems a.s., která plnila cíle grantových výchovných projektů EU.

20 let se věnuji výzkumu TBSD, který byl přestaven na půdě Jihočeské univerzity a poté na III. Psychologickém evropském kongresu v Tampere v roce 2004 a na X. Psychologickém kongresu v Praze v roce 2007.

S pomocí TBSD jsem sama vyšetřila na 3000 klientů a pacientů. jsem členkou České sexuologické společnosti a autorkou článků, které tato společnost publikovala - Třetí pohlaví, Model a základní funkce vědomých a nevědomých struktur osobnosti a novinky v prožívání a dalších.

TBSD je metoda, která pomáhá psychologům a sociologům, která spojuje zkušenosti psychoanalytiků, naděje behavioristů a všech ostatních, kteří se nespokojují s klišé, ale snaží se vidět budoucnost "novýma očima" ........

© 2009 HELENA KOLAR ALL RIGHTS RESERVED